Znieczulenia
W naszej poradni staramy się, aby wykonywane zabiegi były dla pacjenta bezbolesne. Proponujemy następujące rodzaje znieczuleń:
- Znieczulenie miejscowe powierzchniowe wykonywane za pomocą żelu. Służy do znieczulenia błony śluzowej i tkanek na niewielkiej głębokości. Można wykonywać w nim drobne zabiegi chirurgiczne, takie jak nacięcie ropnia lub stosować je przed właściwym znieczuleniem podawanym za pomocą strzykawki.
- Znieczulenie miejscowe nasiękowe i przewodowe podawane za pomocą strzykawek z igłami o niewielkich średnicach (0.3 – 0.4 mm). Stosujemy znane i sprawdzone środki znieczulające produkcji niemieckiej - Ubistesin i Ubistesin forte. Charakteryzują się one doskonałym znoszeniem bólu, długim działaniem oraz bezpieczeństwem dla pacjenta (brak doniesień o reakcjach alergicznych), również dla kobiet w ciąży. Stosujemy również znieczulenia specjalne dla osób obciążonych chorobami ogólnymi.
Lakierowanie zębów
Lakierowanie to profilaktyczny zabieg pokrycia wszystkich powierzchni zęba lakierem zawierającym fluor. Jony fluoru zgromadzone w lakierze stymulują powstawanie na powierzchni zęba fluorku wapnia, który stanowi naturalny rezerwuar fluoru i wzmaga procesy remineralizacji, czyli wbudowywania nowych minerałów w strukturę szkliwa oraz zmniejsza wrażliwość zęba na bodźce takie jak ciepło i zimno. Zabieg taki wykonujemy:
- u osób z dużą skłonnością do próchnicy (która jest spowodowana na przykład nieprawidłowo wykształconą zębiną lub brakiem szkliwa),
- u osób z nadwrażliwością szkliwa i zębiny, których zęby reagują bólem na kontakt z ciepłymi lub zimnymi pokarmami,
- po usunięciu kamienia nazębnego (skalingu), szczególnie dla zabezpieczenia odsłoniętych powierzchni korzeni zębów,
- po zdjęciu stałych aparatów ortodontycznych,
- jako leczenie próchnicy powierzchownej.